Yatak Yıkama

Bilindiği gibi yataklarımız en çok zaman geçirdiğimiz ,hayatımız 3/1 ni yataklarımızda geçirdiğimizden belirli zaman periyotları içersinde temizlenip bakterilerden arındırılmalıdır.Nasıl mı ?

Vücudumuzdaki bakterileriler ve yaşayan mikroorganizmalar hatta parazitler yattaklarımıza dökülerek yuvalanır yaşam alanı yaratırlar kendilerine.

Ölü derilerin ,mevsimsel vücut kılların dökülmesi de cabasıdır.Aslında bi çok insanımız bu yaşam döngüsünden haberdar bile değiller.

Kılcal bakteriler ve mantar enfeksiyonel bakteriler yataklarımız temizlenip arındırlmadığı sürece vücut kendini sürekli yorgun halsiz hisseder.sürekli hastalanır ve vücut direnci düşer doğal olarak.

6 ayda bi yataklarımız önce vakuplanıp yüksek profesyonel makinayla tabiki. sonrada buharlı yıkama yapılarak mikropların yok edilmesi gerekir..

Çünkü dış etmenler ve yaşam süreci içersinde farkında olmadan bu bakterileri yatağımıza taşırız..oturduğumuz yerlerden,ulaşım araçlarında,tuvalet kullanımlarından,para döngüsü ve alışveriş,cinema gibi daha bir çok etkenler oluşturmaktadır.bi şekilde kıyafetimize oradan üzerimize yada saçımıza temas olarak yatağımıza taşırız.Özellikle yeni doğum yapmış çocuklu ve bebekli aille adaylarının bu konu üzerine hassas olmaları gerekir.Çocuklara yada bebeklerede bakteri ve mikropları taşımış olmamamları adına.malum onların oldukça savunmasız mikropların karşısında savunmasız kalırlar..Sizlerde konuyu daha kapsamlı araştırabilir daha detaylı inceleyebilrisiniz biz genel olarak konuyu paylaştık amaç ve gereç odaklı olmasından dolayı.